gallery/logo_ltcs_transparent
gallery/logo ltk_transparent
gallery/itf_official_logo

Tālrunis: +371 26 016 184 (info latviešu valodā)

                 +371 26 674 746 (инфо на русском языке)

 

E-pasts: skltcs@gmail.com

 

Liepājas iela 3b, Rīga, Āgenskalns

Sporta centrs 3B, 3.stāvā

Версия Таэквон-до ITF применима для подготовки к реальному бою и самообороне на улице, поскольку разрешены удары руками и ногами в голову, и другие приёмы, которые могут завершиться нокаутом. Поэтому правила федерации Таэквон-до ITF, которую основал создатель боевого искусства Таэквон-до генерал Чой Хонг Хи, не разрешают применение полного контакта. Запрещение удара в полную силу иногда неправильно интерпретируется последователями других федераций Таэквондо, где разрешён полный контакт, однако удар можно наносить только в разрешённые места корпуса соперника, которые защищены специальным жилетом. В версии Таэквон-до ITF защите подлежат части тела, которыми удар наносится - перчатки, футы (протекторы на стопы ног).

Sitienu izpildīšana pa mērķiem, kas atrodas noteiktā augstumā vai horizontālā attālumā. Lēcienā, ar noteiktu sitienu, vajag izpildīt sitienu un obligāti vajag piezemēties uz kājām. Noteikti vajag arī nostāvēt un nezaudēt līdzsvaru, nepalīdzot sev ar rokām. Pretējā gadījumā sitienu neieskaitīs. Vīriešiem – 5 veidi sitienu, sievietēm – 3, no kuriem viens sitiens ir uz tālumu. Высота доски может достигать 3 метров и более, в зависимости от сложности удара.

В командных соревнованиях по «Ту-ки», каждый член команды исполняет один прыжковый удар из пяти установленных.

Dēļu laušana. Sacensību dalībniekiem ir jāpārlauž ar vienu sitienu pēc iespējas vairāk dēļu (30x30x1,5cm). Parasti vīrieši izpilda piecus sitienus – divus sitienus ar rokām, trīs ar kājām. Katras sitiens, atkarībā no tā veida, ietver sevī to, ka ir jāpārlauž 3 – 5 dēļi. Sievietes parasti izpilda trīs sitienus – viens sitiens ar roku (2 dēļi), divi sitieni ar kājām (8 dēļi). Оценивается правильность исполнения удара и количество сломанных досок.

В командных соревнованиях по «вирек», каждый член команды исполняет один удар из пяти установленных.

Tekvon-do ITF sacensības formālajās kustībās. TUL (tuļ) – komplekso kustību kopums, kuri izpildās stingrā kārtībā. Tekvon-doITF  ir 24 tuļas. Katra tuļa nes sevī speciālu uzdevumu. Faktiski tuļās ir parādīta koncentrācijas formas veidā visa tekvon-do tehnika. Kustības – tā ir cīņa ar izdomātu pretinieku, dažādas kustības dažādās situācijās. Tuļas ir veidotas pēc sarežģītības kustībās. Katrai no tām ir savs nosaukums. Visi sportisti apgūst tās pēc savas sportiskās klasifikācijas iespējas. Zināšanas un pareiza to izpilde ir noteikts noteikums tam, lai varētu kārtot eksāmenu uz augstāku jostu.


Tuļ – Tekvon-do ITF pamats

Спортсмены, имитируя реальный бой против нескольких противников, соревнуются в демонстрации приёмов самообороны. Оценивается выполнение обязательных технических элементов, слаженность действий, реалистичность и артистизм.

Важно отметить, что обладатели степени выше четвертого дана не принимают участия в данном разделе соревнований, переключаясь на инструкторскую деятельность и на изучение более сложной техники, в том числе из боевого раздела.

TUĻ

Таэквон-до ITF построено на знаниях анатомии, биомеханики, физиологии и физического воспитания. Научный подход даёт возможность всесторонней  подготовки и способствует гармоничному развитию спортсменов.

 
Соревнования по Таэквон-до ITF проводятся отдельно среди женщин и мужчин, как в личном зачёте, так и среди команд. Команда состоит из 5 основных спортсменов и одного запасного. 


Таэквон-до ITF -  это многоборье, состоящее из пяти дисциплин: 

1.    Туль (формальные комплексы упражнений)
2.    Масоги (поединок)
3.    Вирек (разбивание досок)
4.    Тэ-ки (специальная прыжковая техника)
5.    Хосинсуль (самооборона)

gallery/a09b8337

Massogi (Sparings)

Cīņa. Viens no visievērojamākajiem sacensību veidiem tekvan-do. Cīņa sastāv no diviem raundiem, katrs pa divām minūtēm, ar atpūtu viena minūte. Fināla cīņa var sastāvēt no trijiem raundiem. Pilns kontakts ir aizliegts. Ir četri stūra tiesneši, katrs patstāvīgi skaita punktus. Pēc viņu rezultātiem tad arī tiek noteikts uzvarētājs. Sitiens ar roku pa galvu vai pa ķermeni ir viens punkts. Sitiens ar kāju korpusā ar lecienu vai bez leciena ir 2 punkti. Sitiens ar kāju galvā ar lecienu vai bez leciena ir trīs punkti. Par noteikumu ievērošanu atbild uz laukuma esošais tiesnesis(referee). Ir aizliegti jebkāda veida sitieni pa pakausi, muguru, zem jostas vietas, ne tiek atļauti sitieni ar elkoņiem, ceļiem vai galvu. Par aizliegtās kustības izpildi sportists var saņemt vai nu brīdinājumu vai piezīmi. Trīs brīdinājumi nozīmē sportista diskvalifikāciju. Trīs piezīmes nozīmē viena punkta zaudējumu. Ja ir neizšķirts, tiek rīkots papildus raunds (1 minūte), ja arī pēc tam ir neizšķirts, tad cīņa turpinās līdz pirmajam tehniskajam sitienam. Šis viss prasa no sportistiem lielu izveicību un izturību. Lai uzvarētu sacensībās ir nepieciešamas efektīvas tehnikas kustības un taktiskās zināšanas.

В командных соревнованиях по «масоги», каждая из встречающихся команд поочередно выставляет одного спортсмена, а другая команда определяет для него соперника, без учёта весовых категорий. Команда – победитель определяется количеством выигранных поединков.

gallery/a09b8780

Tu-ki (speciālā tehnika)

gallery/a09b8376
gallery/dscf9018

Virek (spēka tests)

gallery/dscf8945

Hosinsuļ (pašaizsardzība)