gallery/logo_ltcs_transparent
gallery/ltf_em3
gallery/itf_official_logo

Telefons: +371 26 016 184 (info latviešu valodĀ)

                         +371 26 674 746 (инфо на русском языке)

 

e-pasts: skltcs@gmail.com

 

liepājas iela 3b, rīga, āgenskalns

sporta centrs 3b, 3.stāvā

JAUNO SPORTISTU VECĀKIEM!

 

Jūs esat izvēlējušies sporta nodarbību pulciņu jeb sporta veidu un par to ir kļuvusi korejiešu cīņas māksla - Taekwon-do ITF vai Kikbokss.

Jūs esat ieradušies uz Tekvon-do / Kikbokss pulciņu, lai iegūtu sākotnējo informāciju par to, kā un ar ko nodarbosies Jūsu bērns. Uz visiem Jūsu jautājumiem, attiecībā par treniņu un sacensību procesu, atbildēs treneris.

Pirmā iepazīšanās nodarbības ir - BEZMAKSAS!

Jums ir jābūt gataviem tam, ka Jūsu bērnam būs nepieciešama ārsta izziņa, kura liecina par viņa veselības stāvokli un kurā ir teikts - "Atļauts nodarboties ar Tekvon-do / Kikboksa un piedalīties sacensībās." Jūsu bērnam ir jābūt veselam un bez kaitēm, kuras liedz nodarboties ar sportu. Šāda ārsta izziņa ir derīga 1 gadu un turpmāk tiks pieprasīta reizi gadā, kas ir nepieciešams bērna veselības kontrolei.

Ir nepieciešams aizpildīt iesniegumu un iesniegt to sporta kluba LTCS prezidentam, lai Jūsu bērns tiktu uzņemts treniņu grupā. Papildus iesniegumam ir nepieciešams aizpildīt anketu priekš Latvijas Tekvon-do federācijas vai Latvijas Kikboksinga federācijas pievienojot vienu foto 3x4cm. (Iesnieguma veidlapu un anketas formu jautāt trenerim).

PIRMĀ IEPAZĪŠANĀS

UZMANĪBU!

Treniņu Tekvon-do formu (Dobok) un Kikboksa formu, kā arī nepieciešamā ekipējuma iegādi var noformēt pie kluba administratora jeb arī pie sava trenera.

TRENIŅI

Treniņi notiek sekojošās grupās: vecuma grupa (iesācēji) vecums: 4 līdz 7 gadi - divas reizes nedēļā; vecuma grupas bērniem sākot no 8 gadiem un vecākiem - trīs reizes nedēļā.

Bērnam nevajadzētu kavēt un izlaist treniņus bez būtiska iemesla.

Ja kādu iemeslu dēļ sportists nevar ierasties uz treniņu nodarbību, vecākiem par to ir obligāti jāpaziņo trenerim. Bieži gadās, ka vecāki liedz apmeklēt bērniem treniņu nodarbības dēļ sliktām sekmēm skolā, vai bērna uzvedības u.c. iemeslu dēļ. Rezultātā tiek panākts tas, ka bērns nespēj apgūt gan skolas mācību programmu, gan treniņu nodarbībās apgūstamo materiālu un zaudē savu fizisko formu. Sporta nodarbībās nevajadzētu būt ilgstošiem neobjektīviem pārtraukumiem. Jā šāda situācija ir radusies, iesakām atrast citādāku, bērna audzinošu, metodi nevis sporta nodarbību pārtraukšanu.

Daži vecāki mēdz satraukties par to, ka bērnam ierodoties uz savu pirmo treniņu, grupas treneris liks viņam cīnīties ar pieredzējušāku sportistu. Šāds uzskats ir maldīgs un tas tā nenotiks! Treniņu sākotnējā posmā uzmanība pamatā tiek vērsta uz speciālo tehnisko elementu, formālo vingrinājumu apguvi, kā arī uz bērna visparējo fizisko attīstību - tiek nostiprināta kaulu-muskuļu sistēma, dažādu īpašību attīstošas spēles. Treniņos tiek skaidroti tehnisko elementu izpildes, kā arī cīņas (sparinga) noteikumi un tikai pēc tam, ja bērnam rodas interese, tiek īstenoti dažādi sparinga uzdevumi ar līdzīga vecuma un svara sportistu, ko treneris pilnībā kontrolē.

Ar laiku Jūsu bērnam būs nepieciešams iegādāties Taekwon-do ITF treniņu formu (dobok) vai Kikboksa treniņus formu, kā arī nepieciešamo aizsargekipējumu sparingam. Treniņu formai un visam aizsargekipējumam (cimdiem, kāju aizsargiem, aizsargvestei, zobu aizsargam, bandāžai, ķiverei, jostai) ir jāatbilst LTF (Latvijas Tekvon-do federācijas) vai LKF (Latvijas Kikboksinga federācijas) standartam. Lai iegādātos formu vai ekipējumu ir nepieciešams griezties pie grupas trenera (bieži vien patstāvīgi iegādāta forma vai ekipējums neatbilst LTF / LKF standartam, kas liedz iespēju sportistam piedalīties sacīkstēs u.c.). Iesācējiem: ekipējums var tikt iegādāts tikai pēc trenera lēmuma.

MOTIVĀCIJA

Bieži nākas dzirdēt, ka vecāki atvedot bērnu uz treniņiem saka: "Viņam (viņai) ir tik daudz enerģijas! Izdariet tā, lai bērns treniņā nogurst, citādi viņš mājās ir pārāk aktīvs!" Ko, lai šeit saka...

Mācību-treniņu nodarbību mērķis - tas ir cītīgs un precīzs darbs fiziskās, kā arī garīgās veselības, bērna rakstura, viņa uzvedības un saskarsmes kolektīvā attīstīšanā, kā arī intereses veidošanai par konkrēto sporta veidu un fiziskās kultūras nodarbībām. Bērna noguršanu treniņa rezultātā, kā mērķi neviens neuzprauž, un noguruma sasnigšanai nav obligāti apmeklēt sporta pulciņu. Atnākot uz sporta pulciņu, izvēloties sporta veidu ir jāsaprot, ka strādāt nāksies visiem - gan trenerim, gan vecākiem, gan bērnam. Sporta kluba LTCS treneru prakses laikā ir izveidojusies, tā saucamā trīsstūra formula: treneris-vecāki-bērns. Ja kāds no šiem posmiem nav skaidrībā ar to, kāpēc un kamdēļ šis viss notiek, liels ieguvums nav gaidāms.

Iesakām vecākiem interesēties un jautāt savam bērnam par to kā notiek nodarbības, kas viņam padodas labāk, kas sliktāk. Ir nepieciešams bērnu atbalstīt, uzslavēt. Ir jābūt pozitīvismam! Nekad nedrīkst pieļaut to, ka sarunā ar Jums, bērns sajūt Jūsu šaubas par viņa sasniegumiem un prasmēm.

Pēc 2-3 treniņiem vecāki bieži vien jautā: "Sakiet, kā mūsu bērnam veicas? Vai ir jēga trenēties?" Pirmkārt, ir nepieciešams saprast to, ka nodarbības grupā iesācējiem tiek balstītas uz dažādām spēlēm. Dažādās vienkāršās spēlēs un uzdevumos, kas ir interesanti iesācējiem, grupas treneris pakāpeniski pasniedz Tekvon-do / Kikboksa tehniskos pamatus, attīsta fiziskās un gribas īpašības, balstoties uz kurām turpmāk tiks veidots ciešs pamats izvēlētajā sporta veidā. Saprotams, ka treniņu grupā visi bērni būs atšķirīgi pēc sava potenciāla un kāds no viņiem agrāk, cits nedaudz vēlāk sāks sevi realizēt. Taču galvenais ir tas, ka jebkurā gadījumā, trenējoties kompetenta trenera vadībā, Jūsu bērns nostiprinās savu veselību, raksturu, iegūs saskarsmes pieredzi grupā, iemācīsies pārvarēt grūtības, nospraust uzdevumus un izpildīt tos, un visbeidzot, iegūs pašaizsardzības iemaņas.

Periodiski gadās tā, ka bērnam mazinās interese pret treniņiem un iemesli tam var būt ļoti daudz. Tas ir normāls stāvoklis un tam cauri ir gājuši pilnīgi visi, kuri nodarbojas ar sportu. Tas var būt dažādos sagatavošanās posmos, dažāda vecumā, ar dažādu nodarbību pieredzi - sākot no 1 mēneša līdz pat 5-7 gadiem. Šajā gadījumā šo faktu ir būtiski apzināties gan vecākiem, gan trenerim. Ir nepieciešams noskaidrot iemeslu un izmantojot labvēlīgus argumentus, un piemērus paskaidrot, ka nodarbības ir jāturpina.

VECĀKU SAPULCES

Sporta klubā LTCS tiek plānotas vecāku sapulces, kurās tiek apspriesti dažādi aktuālie jautājumi, gaidāmo pasākumu kalendārais plāns un tml. Tiek diskutēts ar vecākiem. LTCS vadība un treneri atbild uz vecāku interesējošiem jautājumiem un sniedz vērtīgu informāciju. Iesakām piedalīties šādās vecāku sapulcēs. Tas Jums palīdzēs pilnā apjomā iegūt Jūs interesējošo informāciju saistībā ar Jūsu bērna mācību-treniņu procesu.

Lai uzsāktu nodarbības, nepieciešams uzrādīt ģimenes ārsta zīmi, kas ļauj nodarboties ar sportu. Sākot ar 10 gadu vecumu nepieciešama padziļināta sporta dispanserizācija.